30. rocznica utworzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile

Wczoraj, o godzinie 13, na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Na uroczystości nie zabrakło przedstawiciela naszej Szkoły.

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 w Pile powstała w 1992 roku. Zarówno jej wygląd, jak i zadania wykonywane wówczas przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej niczym nie przypominały tych z obecnych czasów. Niewątpliwie jednak do jej podstawowych zadań od zawsze należała prewencja, walka z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego.

Przedstawiciele tej formacji zawsze muszą być w gotowości, nie ważna jest godzina czy pora dnia. O czym mogliśmy przekonać się na samej uroczystości. Podczas trwania uroczystego apelu, otrzymano wezwanie do zdarzenia drogowego. Niezwłocznie, wręcz niepostrzeżenie dwa zastępy strażaków wyjechały na akcję ratunkową wymagającą ich działania.

Wczorajsza uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Strażaka połączona była z obchodami 30-lecia Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 1 w Pile. Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości. Wśród nich m.in. wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, poseł Marta Kubiak, poseł Krzysztof Czarnecki, starosta pilski Eligiusz Komarowski, a także były komendant PSP w Pile Ryszard Urbański.

W imieniu Pani Komendant Szkoły Policji w Pile, insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, życzenia oraz gratulacje złożyła Pani Zastępca Komendanta nadzorująca pion logistyczny, insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy.

 

WP/ MP

Powrót na górę strony