30. rocznica utworzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile

Wczoraj, o godzinie 13, na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Na uroczystości nie zabrakło przedstawiciela naszej Szkoły.

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 1 w Pile powstała w 1992 roku. Zarówno jej wygląd, jak i zadania wykonywane wówczas przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej niczym nie przypominały tych z obecnych czasów. Niewątpliwie jednak do jej podstawowych zadań od zawsze należała prewencja, walka z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego.

Przedstawiciele tej formacji zawsze muszą być w gotowości, nie ważna jest godzina czy pora dnia. O czym mogliśmy przekonać się na samej uroczystości. Podczas trwania uroczystego apelu, otrzymano wezwanie do zdarzenia drogowego. Niezwłocznie, wręcz niepostrzeżenie dwa zastępy strażaków wyjechały na akcję ratunkową wymagającą ich działania.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile składa gratulacje oficerowi Państwowej Straży Pożarnej.

Wczorajsza uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Strażaka połączona była z obchodami 30-lecia Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 1 w Pile. Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości. Wśród nich m.in. wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, poseł Marta Kubiak, poseł Krzysztof Czarnecki, starosta pilski Eligiusz Komarowski, a także były komendant PSP w Pile Ryszard Urbański.

W imieniu Pani Komendant Szkoły Policji w Pile, insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, życzenia oraz gratulacje złożyła Pani Zastępca Komendanta nadzorująca pion logistyczny, insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy.

WP/ MP

• Grupa strażaków stoi pomiędzy wozami bojowymi, w tle drzewa iglaste.
  • Poczty sztandarowe straży pożarnej oraz strażacy w mundurach galowych stoją na placu przed budynkiem PSP w Pile.
  • Dowódca uroczystości oddaje honory, w tle sztandar jednostki oraz zgromadzeni goście.
  • Dowódca uroczystości, poczet sztandarowy oddają honory podczas wciągania flagi państwowej na maszt.
  • Poczty sztandarowe straży pożarnej stoją na placu zwróceni frontem do zaproszonych gości.
  • Zaproszeni goście, przedstawiciele innych służb siedzą na krzesłach pod zadaszeniem i oglądają przebieg uroczystości.