Spotkanie z licealistami

Trzecia klasa liceum to odpowiedni czas, by zacząć weryfikować swoje plany na przyszłość, także w sferze zawodowej. Pomocne w tym celu są na przykład różnego rodzaju spotkania z osobami, które z własnego doświadczenia mogą przybliżyć te kwestie.

Na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, która od lat kształci młodzież w klasach o profilu policyjnym, z uczniami spotkały się dwie policjantki z naszej Szkoły: podkom. Magdalena Pałys, która na co dzień realizuje zadania rzecznika prasowego oraz posterunkowa Maria Wodnik – słuchaczka kursu podstawowego. Funkcjonariuszki opowiedziały o swoich doświadczeniach związanych ze służbą w Policji oraz o przebiegu procedury kwalifikacyjnej.

Umundurowana post. Maria Wodnik – słuchaczka Szkoły Policji w Pile podczas rozmowy w klasie przy tablicy ściennej z licealistką Zespołu Szkół przy ul. Teatralnej w Pile

Poruszona tematyka spotkała się z żywym odbiorem licealistów, którzy w wielu przypadkach zadeklarowali związanie swojej przyszłości zawodowej z niebieskim mundurem.

WP/W. Hałuja