Co mogą „powiedzieć” nam zwłoki?

Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się prelekcje pt. „ Co mogą powiedzieć nam zwłoki” prowadzone przez podkom. Małgorzatę Krzyżan, młodszego wykładowcę Zakładu Prawa i Kryminalistyki. Ostatnia została przeprowadzona w połowie marca w auli akademika naszej Szkoły.

Na spotkaniu słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego mogli dowiedzieć się m.in. czym zajmuje się tanatologia oraz w jakich okolicznościach  może dojść do śmierci. Podczas spotkania omówiono również rodzaje śmierci oraz sekcji zwłok, a także przyczyny ich przeprowadzania. Autorka skryptu Postępowanie ze zwłokami po ich ujawnieniuscharakteryzowała ponadto zmiany pośmiertne oraz wskazała „co mogą one nam powiedzieć”. Bardzo interesującą częścią wykładu była informacja o tym skąd zbierane są dane i informacje na temat zmian pośmiertnych i działającymi w związku z tym „Trupimi farmami” w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w Australii i w Holandii.

Temat zawiera trudne kwestie związane ze śmiercią, ale stanowi wstępne przygotowanie do trudnej służby w terenie.

ZPiK/WP

• Umundurowana policjantka prowadzi wykład. Grupa osób, kobiety i mężczyźni siedzący na sali wykładowej. W tle na ekranie wyświetlana prezentacja multimedialna.