„Jak poradzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami”

W czasie epidemii koronawirusa społeczeństwo musiało zmierzyć się z nową sytuacją. Nowe okoliczności szczególnie dotknęły słuchaczy szkolenia zawodowego. Zorganizowanie spotkania z policyjnym psychologiem, st. sierż. Weronika Bugaj – instruktorem Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia, okazało się idealnym rozwiązaniem.

Zagrożenie zarażeniem koronawirusem, tryb skoszarowany, izolacja, spędzanie znacznej części czasu w pokojach szkoły mogą wywoływać różnorodne reakcje i niepokojące objawy, a wśród nich: napięcie emocjonalne, niepokój, lęk, rozdrażnienie, frustrację, obniżenie nastroju lub też zmiany w zachowaniu. W związku z zaistniałą sytuacją, dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, zorganizowano spotkanie pt. ,,Jak poradzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Poradnik na czas epidemii". Wykład w całości poświęcony był metodom radzenia sobie ze stresem i emocjami w tym trudnym dla nich czasie.

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych, podczas których zaprezentowano skuteczne metody relaksacyjne i techniki kontroli emocji w nagłych sytuacjach stresowych.

Kobiety i mężczyźni leżą na materacach na sali sportowej.

Od dawna wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze… dlatego może warto, choć na chwilę zwolnić, przyjrzeć się sobie, swoim reakcjom i potrzebom.

WOSiD/WP

• Kobiety i mężczyźni słuchający wykładu umundurowanej policjantki. Na ekranie wyświetlana prezentacja multimedialna.
  • Kobiety i mężczyźni leżą na materacach na sali sportowej.