Redukcja stresu i zarządzania stresem.

To już czwarte spotkanie zorganizowane na prośbę słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Prowadzącym była st. sierż. Weronika Bugaj – instruktor Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia, psycholog policyjny.

W zawodzie policjanta sytuacje stresowe są nieodłącznym „towarzyszem”. Stres odbieramy jest jako odczucie dyskomfortu, dlatego tak ważne jest, aby na chwilę zwolnić, przyjrzeć się sobie, swoim reakcjom i potrzebom.

Słuchacze szkolenia zawodowe podstawowego podczas treningu antystresowego, leżący na matach w hali sportowej Szkoły Policji w Pile, przykryci kocami

Spotkanie pt. „Jak realizować trening antystresowy?” w całości poświęcone zostało technikom kontrolowania stresu. Jego głównym celem było propagowanie wiedzy i umiejętności praktycznych dotyczących redukcji stresu i relaksacji wśród słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Ponieważ naturalną reakcją na działanie „stresora” jest dążenie do jego usunięcia i powrót do stanu równowagi, podczas spotkania zaprezentowano uczestnikom skuteczne metody relaksacyjne i techniki kontroli emocji w nagłych sytuacjach stresowych.

WP/M.Pałys