HDK NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA part 2

Jeszcze tylko kilka dni potrwa akcja HDK NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA – X – jubileuszowa edycja zorganizowana, jak co roku, dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Słuchacze kształcący się w naszej Szkole, okazując wielkie serce i potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy, postanowili ponownie do niej przystąpić.

Koordynator krwiodawstwa w Szkole, asp. szt. Grzegorz Staszczyk – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, przy wparciu Samorządu Słuchaczy po raz kolejny zorganizował akcję krwiodawstwa pod hasłem NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA. Grupa 36 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oddała ponad 16 litrów krwi, a 11 z nich zarejestrowało się również jako potencjalny Dawca szpiku.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. W trakcie akcji zebrano około 100 sztuk czekolad, które w okresie przedświątecznym trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Przedsięwzięcie NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Głównym celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie  deficytu krwi w placówkach leczniczych  bankach krwi.

Z całego serca dziękujemy za włączenie się w tak szczytną akcję!

WP/M.Pałys

Powrót na górę strony