Jak radzić sobie po traumatycznych sytuacjach.

To już czwarte spotkanie zorganizowane na prośbę słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Wykład poprowadziła st. sierż. Weronika Bugaj – instruktor Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia, psycholog policyjny.

Wykład pt. „Jak radzić sobie po traumatycznych sytuacjach. Poradnik dla policjanta prewencji” został poświęcony technikom kontrolowania stresu przed, w trakcie i po urazie. Słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego przedstawiono czym jest zdarzenie traumatyczne oraz uraz, a także ostre reakcje na stres i zespół stresu pourazowego. Młodzi policjanci zostali również zapoznani z przepisami regulującymi prawo do interwencji psychologicznej oraz procedurami dotyczącymi udziału psychologa po zaistnieniu sytuacji traumatycznej.

Umundurowana policjantka prowadzić wykład. W tle ekran z wyświetlaną prezentacją multimedialną zatytułowaną „Jak radzić sobie po traumatycznych sytuacjach”

Policja to uzbrojona formacja, której głównym zadaniem jest wykrywanie, rozpoznawanie i przeciwdziałanie naruszeniom prawa oraz ochrona zdrowia i życia obywateli. Prawa, na straży którego policjant stoi 24 godziny na dobę. W zawodzie policjanta stale występują silne napięcia emocjonalne i niepokój, dlatego tak ważne jest, aby po doświadczeniu trudnej sytuacji przyjrzeć się sobie, swoim reakcjom i potrzebom, a gdy wymaga tego sytuacja – sięgnąć po pomoc.

WP/M.Pałys