Być jak psycholog śledczy.

Od października br. Szkoła organizuje dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego dodatkowe popołudniowe zajęcia. Udział w nich jest zupełnie dobrowolny, a spotkania – od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Prelekcja pt. „Wybrane zagadnienia z psychologii śledczej” prowadzona była przez podinsp. Ewę Mańkę – psychologa oraz biegłą sądową psycholog, wykładowcę Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Podczas wykładu przedstawiono zadania psychologii śledczej oraz współpracę z psychologiem policyjnym specjalizującym się w PPS (psychologii policyjnej stosowanej). Przedstawiono również ślady psychologiczne oraz profile i portrety sprawców podpaleń, zgwałceń oraz przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

Spotkanie wzbudziło u słuchaczy ogromne zaciekawienie. Jego celem było propagowanie wiedzy i umiejętności praktycznych wśród młodych policjantów.

WP/M.Pałys

Plakat pod tytułem „Wybrane zagadnienia z psychologii śledczej”.