Co mogą „powiedzieć” nam zwłoki?

Pod koniec października br. w auli akademika naszej Szkoły został przeprowadzony wykład pn. CO MOGĄ „POWIEDZIEĆ” NAM ZWŁOKI? Spotkanie przeprowadziła asp. szt. Małgorzata Krzyżan, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

Prelekcja skierowana była do uczestników szkolenia zawodowego podstawowego i zawierała informacje nt. tanatologii i medycyny sądowej. Podczas wykładu przedstawiono status prawny zwłok ludzkich i  miejsca znalezienia zwłok. Poruszono również zagadnienia dotyczące podstaw prawnych, rodzajów badań pośmiertnych - autopsji, wczesnych i późnych znamion pośmiertnych oraz możliwości ustalania przybliżonego czasu zgonu i innych okoliczności mających z nim związek.

Wykład okazał się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie słuchaczy było ogromne, pojawiło się wiele pytań, a na koniec gromkie brawa dla samej prowadzącej.

 

ZPiK/WP

Powrót na górę strony