Majowa akcja HDK

W Szkole Policji w Pile, już po raz trzeci w tym roku zorganizowano honorową zbiórkę krwi. Kadra Szkoły, pracownicy cywilni raz słuchacze oddali jej ponad 12 litrów. Jak zawsze mogli liczyć na opiekę personelu medycznego z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Zbiórka krwi zaczęła się po godz. 10 w auli Akademika Szkoły. Najliczniejszą grupę krwiodawców stanowili słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, wśród osób o wielkim sercu nie zabrakło również przedstawicieli kadry oraz pracowników cywilnych Szkoły. Przez kilkadziesiąt lat w Szkole Policji w Pile oddano niezliczone litry krwi, a największy wkład w tą ilość zawsze mają nasi słuchacze.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która zastąpiłaby ludzką krew, dlatego policjanci, będąc niejednokrotnie świadkami zdarzeń z udziałem rannych osób, doskonale wiedzą o tym, jak ważne jest, by krwi nigdy nie zabrakło. Podczas ostatniej akcji krwiodawstwa 35 osób przyczyniło się do wzbogacenia banku krwi o łącznie 12,15 litrów krwi.

Dziękujemy!

WP/M.Pałys

• Zdjęcie kolorowe, na stole znajdują się fiolki z pobraną krwią w ramach akcji HDK.
  • Umundurowana policjantka siedzi na krześle i wypełnia formularz zgłoszeniowy.
  • Trzech umundurowanych funkcjonariuszy siedzi na krzesłach i wypełnia formularze zgłoszeniowe.
  • Dwóch umundurowanych funkcjonariuszy siedzi przy stanowisku rejestracyjnym do honorowego oddania krwi.
  • Kobieta i mężczyzna siedzący na krzesłach. Kobieta w trakcie badania i pomiaru ciśnienia tętniczego krwi za pomocą urządzenia elektronicznego.
  • Umundurowany policjant siedzi na fotelu z podłączoną aparaturą i oddaje krew.
  • Umundurowana policjantka siedzi na fotelu z podłączoną aparaturą i oddaje krew.