Ostatnie pożegananie - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Ostatnie pożegananie

W dniu 18 lutego br. zmarła nasza koleżanka podinsp. w st. spocz. Irena Wojciechowska, emerytowana policjantka, wieloletni wykładowca Szkoły Policji w Pile.

W sobotę pożegnaliśmy śp. podinsp. w st. spocz. Irenę Wojciechowską, która w wieku 74 lat wyruszyła w swoją ostatnią drogę. Podczas sobotniej ceremonii pogrzebowej, funkcjonariusza żegnała rodzina, przyjaciele i koledzy, a także policjanci oraz poczet sztandarowy Szkoły Policji w Pile.

Podinsp. w st. spocz.  Irena Wojciechowska przez długie lata służyła w Szkole Policji w Pile, przez wiele lat będąc jedyną kobietą wykładowcą. Jako nauczyciel policyjny była surowa i wymagająca, zarówno dla siebie, jak i dla wszystkich słuchaczy. Nie bez przesady oceniana jako legenda dla „dochodzeniowców”, wspaniały wykładowca i znakomity prawnik. Jej podręcznik dla policjantów wykonujących czynności dochodzeniowo – śledcze „Postępowanie przygotowawcze” był najlepszym kompendium wiedzy dla wszystkich śledczych policyjnych z kolejnych roczników opuszczających mury Szkoły. Gdy z początkiem XXI wieku odchodziła na zasłużoną emeryturę swój czas poświęciła swoim najbliższym, a w szczególności wnukom.

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłej, której składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Ireno, spoczywaj w pokoju.

 

WP/Pałys