Paczka dla hospicjum w Pile - 2021 - Szkoła Policji w Pile

Paczka dla hospicjum w Pile

„Paczka dla hospicjum” to dobroczynna akcja, której, z uwagi na panującą pandemię, głównym celem jest zebranie środków ochrony osobistej dla pilskiego hospicjum. Zbiórka trwała do 31 grudnia 2020 roku, Szkoła Policji w Pile dołożyła swoją cegiełkę.

Naszym naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Każda, choćby najmniejsza pomoc jest cegiełką, która ma znaczenie i buduje lepszy świat. Dlatego,  jak co roku, pilska Szkoła Policji włączyła się w tak szczytny projekt jakim jest „Paczka dla hospicjum”. Hospicjum w Pile wybudowano w 2019 roku. Jego celem jest sprawowanie wszechstronnej opieki medycznej i społecznej nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi, a także ich rodzinami. To miejsce, gdzie środki ochrony osobistej i dezynfekcji są w aktualnej sytuacji epidemiologicznej bezcenne.

Nasza wrażliwość oraz nasze serca szeroko otworzyły się na potrzeby drugiego człowieka. W grudniu 2020 roku w Szkole Policji w Pile trwała koleżeńska zbiórka, w którą chętnie włączyli się funkcjonariusze i pracownicy Szkoły oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. Przeprowadzona akcja umożliwiła nam zakup jednorazowych rękawiczek, maseczek ochronnych oraz płynów do dezynfekcji, a także przekazać fundusze pozwalające nabyć kilkanaście dodatkowych zestawów ochrony osobistej.

Organizatorzy akcji apelowali o zapełnienie choinki stojącej w holu hospicjum środkami ochrony osobistej i dezynfekcji. Meldujemy, że zadanie zostało wykonane!

 

WP/Pałys