Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to okazja do okazania szacunku wobec tych, którzy dla niepodległej Polski oddali swoje życie. Z powodu panującej pandemii, w całej Polsce uroczystości przybiorą skromniejszą formę.

W odradzającym się ze zgliszczy państwie, nic nie było tak ważne jak odbudowanie poczucia bezpieczeństwa obywateli, dlatego wraz z odzyskaniem przez Polskę niepodległości rozpoczęły się prace nad utworzeniem jednolitej formacji bezpieczeństwa o charakterze policyjnym. Rok 2020 jest wyjątkowy również dla kobiet, przypadający w 95. rocznicę utworzenia Policji Kobiecej jest wspaniałą okazją do podziękowania wszystkim kobietom, które odegrały istotną rolę w historii tworzenia polskiego narodu i tożsamości. Dzisiaj polska Policja, codziennie realizując swoje ustawowe zadania, jest jednym z filarów państwowości a jej funkcjonariusze są wizytówką państwa.

11 listopada to dzień upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego z tej okazji, jak co roku, na pl. Zwycięstwa pod pomnikiem Tysiąclecia Polski delegacja Szkoły złożyła wiązankę kwiatów będącą okazaniem wdzięczności wobec Polaków, którzy walcząc o wolną Ojczyznę poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka. Tegoroczny hołd oddany walczącym o niepodległość Polski odbędzie się bez corocznych uroczystości, co jest zrozumiałe i właściwe w czasie panującej epidemii.

 

WP/ Magdalena Pałys

Powrót na górę strony