IV Rajd Graniczny

Za nami coroczne upamiętnienie pierwszych ofiar kampanii wrześniowej 1939. Odbyło się ono w ramach IV Rajdu Granicznego Nordic Walking w Jeziorkach

Po złożeniu kwiatów pod kamieniem upamiętniającym kpr. Piotra Konieczkę, który zginął w obronie polskich granic, uczestnicy Rajdu - dorośli, młodzież i dzieci - ruszyli na trasę liczącą około 7 km.

Po powrocie czekała na nich grochówka, liczne konkursy i inne atrakcje. Jedną z nich było stoisko kryminalistyczne Szkoły Policji w Pile, prowadzone przez podinsp. Leszka Koźmińskiego i kom. Pawła Leśniewskiego, funkcjonariuszy Zakładu Służby Kryminalnej. Zarówno pamiątkowa daktyloskopia, tajemnice walizki kryminalistycznej, jak i gadżety promocyjne Szkoły cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.


ZSK/Sebastian Wegner 

Powrót na górę strony