Dzień z przedszkolakami

Pierwszy czwartek października był dniem, który wykładowcy Szkoły Policji w Pile spędzili z pilskimi przedszkolakami. W ramach dwóch spotkań nasi funkcjonariusze przybliżyli najmłodszym specyfikę zawodu policjanta, a także przekazali cenną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na pierwsze ze spotkań z przedszkolakami wykładowcy pilskiej Szkoły Policji udali się do Publicznego Przedszkola nr 17 im. Krasnala Hałabały. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję do zgłębienia tajników pracy techników kryminalistyki oraz policjantów ruchu drogowego. Asp. szt. Marcin Mańczak – wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej – zaprezentował przedszkolakom sprzęt, jaki skrywa walizka kryminalistyczna, przygotował pokaz ujawniania śladów, a także wykonał wszystkim pamiątkową daktyloskopię. Następnie o pracy policjanta ruchu drogowego opowiedział dzieciom podkom. Bartosz Ogrodniczuk – wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych. Dzieci zapoznały się z charakterystycznymi atrybutami, jakich w swojej pracy używają policjanci, a także mogły przymierzyć poszczególne elementy policyjnego stroju.

Tego samego dnia grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Montessori Ślimaczkowo w Pile, podczas wizyty w naszej Szkole, nie tylko spotkała się z policyjnymi wykładowcami, ale także zobaczyła miejsca, w których prowadzone są szkolenia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na strzelnicy, gdzie dzieci mogły zobaczyć nie tylko to, jak wygląda takie pomieszczenie, ale również jakie elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas ćwiczeń strzeleckich. Następnie przedszkolaki udały się do sali daktyloskopijnej, gdzie, podczas spotkania z asp. szt. Małgorzatą Krzyżan – wykładowcą Zakładu Służby Kryminalnej, wykonana została pamiątkowa daktyloskopia. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły również w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, podczas których kom. Marcin Kolasiński opowiedział, na czym ona polega, a także, w formie zabawy, zaprezentował przedszkolakom zasady resuscytacji.

 

Paulina Politowska

Powrót na górę strony