SZKOŁA POLICJI W PILE … DLA OSKARA - 2018 - Szkoła Policji w Pile

SZKOŁA POLICJI W PILE … DLA OSKARA

W dniu 25 sierpnia 2018 r. w Chodzieży na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się trzecia edycja festiwalu DOBROfest i III Bieg Charytatywny „Dogonić Marzenia”. Był to festiwal dobrych serc Fundacji „UKRYTE MARZENIA”.

Głównym zamysłem organizatorów festiwalu było zebranie w jednym miejscu wielu form pomocy drugiemu człowiekowi i wskazanie, że pomaganie drugiemu jest proste. Istotnym elementem imprezy charytatywnej była nauka pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tegoroczna edycja skierowana była do 13-letniego Oskara, który zmaga się z nowotworem wieczka czołowo-ciemieniowego prawej półkuli mózgu. Szkołę Policji w Pile reprezentowali wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych podkom. Bartosz Ogrodniczuk oraz mł. asp. Magdalena Borowiak. W ramach wystawionych ekspozycji Szkoła Policji współpracowała z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Pile.

Na miejscu można było porozmawiać z policjantami o ich codziennej pracy, zgłębić tajemnice kryminalistyki, sprawdzić wiedzę w quizie z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dla wykładowców pilskiej Szkoły ważna jest profilaktyka, dlatego umożliwiono uczestnikom festynu sprawdzenie reakcji organizmu na alkohol i narkotyki, organizując spacer na torze przeszkód w alkogoglach i narkogoglach. Uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć składowe systemu zapora służącego do zabezpieczenia technicznego miejsc zdarzeń drogowych. Mając na względzie, jak istotnym elementem jest trzeźwość w ruchu drogowym, można było sprawdzić stan trzeźwości.

Ponadto uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć pokaz technik interwencyjnych wykonany przez słuchaczy kursu podstawowego, przygotowany przez p.o. Zastępcę Kierownika Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych podinsp. Andrzeja Harendę.

ZPiTI/Sebastian Wegner