Wyjątkowy dzień w Pałacu Prezydenckim - 2018 - Szkoła Policji w Pile

Wyjątkowy dzień w Pałacu Prezydenckim

W dniu 8 marca 2018r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki służb i formacji mundurowych.

Pierwsza Dama witając 230 pań ze 115 jednostek z całego kraju podkreśliła: „Kobiety do stereotypowo męskich zawodów wnoszą profesjonalizm, umiejętność podejmowania trafnych decyzji, gotowość do poświęceń, cierpliwość, dokładność, a także typową kobiecą empatię wobec drugiego człowieka (…) Uważam, że poświęcenie pań, ofiarność na służbie, ale także przeobrażenie macierzystych jednostek zasługują na słowa najwyższego uznania i na wielkie podziękowania.”
Żona Prezydenta RP przekazała życzenia: „Chciałabym Paniom życzyć, aby zawsze miały Panie odwagę realizować swoje marzenia i te zawodowe, i te dotyczące życia osobistego, a także, aby zawsze spotykały się Panie z szacunkiem, na który naprawdę Panie zasługują.
Zebranym w Pałacu Prezydenckim przedstawicielkom służb i formacji mundurowych życzenia złożył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.Następnie wspólne życzenia przekazali: Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Komendant Główny Policji oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
Uroczystość w Pałacu Prezydenckim umilił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji oraz zespołu AudioFeels.
Szkołę Policji w Pile reprezentowała sierż. szt. Magdalena Borowiak, instruktor Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, która przy okazji wizyty w Pałacu Prezydenckim dokonała wpisu do wystawionej pamiątkowej Księgi z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
 
ZPiTI/Sebastian Wegner