Pierwszy operacyjny na start

W dniu 17 stycznia, w auli Szkoły Policji w Pile, do pierwszej w tym roku operacyjno-rozpoznawczej edycji kursu specjalistycznego przystąpiło 78 funkcjonariuszy z całego kraju.

Uroczyste rozpoczęcie kursu odbyło się z udziałem Komendanta Szkoły – insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, p.o. Zastępcy Komendanta ds. dydaktycznych - podinsp. Michała Kominowskiego, kierowników oraz kadry dydaktycznej Szkoły.

W trakcie szkolenia przyszli „kryminalni” wzbogacą swoją wiedzę i umiejętności o problematykę prawa karnego, techniki kryminalistycznej oraz gromadzenia, przetwarzania  i przekazywania informacji kryminalnych. Będzie to też czas na rozwój sprawności fizycznej oraz umiejętności strzeleckich. Szkolenie zakończy się egzaminem sprawdzającym wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie specjalistycznych czynności służbowych.

SP/Sebastian Wegner