Oddaliśmy hołd

W sobotę, 2 grudnia, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki) policjanci z pododdziału antyterrorystycznego z KWP we Wrocławiu, podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, którzy chcieli się włamać do jednego z bankomatów. Interweniujący zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z przestępców. Niestety, podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych.

W celu uczczenia pamięci policjanta, przewodniczący NSZZP w Szkole Policji w Pile asp. Przemysław Zublewicz zorganizował mecz pomiędzy kadrą szkoły a słuchaczami. Przed rozpoczęciem spotkania, jego uczestnicy zjednoczyła się w milczeniu, a grający, założyli czarne opaski. W ten sposób oddaliśmy hołd zmarłemu policjantowi oraz jego pogrążonej w żałobie rodzinie.

Przemysław Zublewicz