Seniorzy w Szkole

Wraz z nadejściem września w Szkole Policji w Pile powrócił, budzący spore zainteresowanie, temat wycieczek. Jako pierwsi po wakacyjnej przerwie z wizytą w Szkole pojawili się seniorzy, będący pod opieką Biura Posłanki do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej.

Wycieczka seniorów z powiatu pilskiego do Szkoły Policji w Pile, której celem było przybliżenie historii, struktury oraz sposobu funkcjonowania pilskiej placówki odbyła się 7 września. Naszych gości po Szkole oprowadzili nadkom. Mariusz Miernowski - kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych oraz podinsp. Jacek Słoński - kierownik Sekcji Prezydialnej.

Seniorzy odwiedzili krytą strzelnicę, bibliotekę, salę do zajęć z pierwszej pomocy, a także szkolną galerię sztuki „Akwarium”, po czym nastąpiło krótkie spotkanie z Komendant Szkoły insp. Beatą Różniak – Krzeszewską.

Wizytę zakończył wykład kom. Pawła Leśniewskiego dotyczący roli owadów w kryminalistyce.

Paulina Politowska