Stop cyberprzemocy

Koniec roku szkolnego to nie tylko okres wystawiania ocen i radości ze zbliżających się dwóch miesięcy odpoczynku od szkoły. To także czas, by młodym osobom, które wyjadą na wakacje, czyli znajdą się poza bezpośrednim nadzorem rodziców i szkoły, przypomnieć o zagrożeniach, które na nie czekają.

Pilskie placówki oświatowe poprosiły o wsparcie w tym zakresie Szkołę Policji w Pile, szczególnie pod kątem zagrożeń wirtualnych – cyberprzemocy. St. sierż. Radosław Słabaczewski, młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, przeprowadził serię wystąpień, omawiając ten aspekt w gronie uczniów kilku szkół. Podsumowaniem i jednocześnie ostatnią prelekcją było wystąpienie w ramach XII Tygodnia Edukacji Profilaktycznej w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile.

Tematyka cyberprzemocy w szkołach jest niestety aktualna. Tym większe znaczenie ma podejmowanie działań profilaktycznych, które pozwolą na wyrobienie dobrych nawyków u potencjalnych świadków i ofiar tego typu zachowań, a także, wpływając zapobiegawczo na świadomość wszystkich, pozwolą na zapobieżenie ich powstaniu.

Autor: Radosław Słabaczewski