Wybrane aspekty psychologii śledczej

W dniu 24 kwietnia w auli Szkoły Policji w Pile odbył się wykład dla policjantów służby kryminalnej realizujących czynności dochodzeniowo-śledcze i operacyjno-rozpoznawcze w jednostkach Policji.

Zagadnienia z zakresu wybranych aspektów psychologii śledczej przybliżyła nadkom. Ewa Mańka, wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia.

Uczestniczący w wykładzie policjanci zostali zapoznani z kryteriami psychologicznej wiarygodności zeznań świadków, poznali podstawowe założenia profilowania psychologicznego i zastosowania w procesie wykrywczym. Ponadto, wzbogacili swoją wiedzę o kwestie dotyczące różnych profilów sprawców zgwałceń, a także cykli dewiacyjnych sprawców przestępstw seksualnych działających seryjnie, wraz z proponowanymi taktykami przesłuchań osób podejrzanych.