ŚDS w Wałczu z wizytą w Szkole

Dzisiaj naszymi gośćmi byli podopieczni Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ŚDS w Wałczu, którzy spotkali się z wykładowcami Szkoły Policji w Pile, aby przyjrzeć się pracy policjantów.

Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z kom. Radosławem Spychalskim, który porozmawiał z gośćmi o podstawach udzielania pierwszej pomocy. Zebrani przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz mieli okazję przećwiczyć resuscytację z wykorzystaniem fantomów. Następnie wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej – st. asp. Magdalena Krzyżan oraz asp. Marcin Mańczak wykonali wszystkim pamiątkową daktyloskopię.
W szkolnej bibliotece podinsp. Wojciech Thiel zaprezentował policyjne maskotki
i opowiedział krótko o szkoleniu policjantów. Wycieczka zakończyła się wizytą u podkom. Bartosza Ogrodniczuka, który opowiedział uczestnikom o bezpieczeństwie na drodze
oraz specyfice pracy policjanta ruchu drogowego.

Oprócz wykładowców, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkolnego samorządu słuchaczy. Wizyta odbyła się w ramach prowadzonych przez Ośrodek cyklu treningów umiejętności społecznych dotyczących zawodów i instytucji publicznych.

Paulina Politowska