Konferencja „Bezpieczni w sieci”

Konferencja „Bezpieczni w sieci”, której współorganizatorem była Szkoła Policji w Pile, odbyła się dzisiaj w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile. Uczestnikami spotkania była młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Piły i okolic.

Konferencja zrealizowana została w ramach projektu „Fabryka Umiejętności”, który jest autorskim pomysłem szkoły przy Teatralnej i została objęta honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Pile

.

W związku z tym, że Internet stał się niemalże nieodłącznym elementem życia, nasi wykładowcy, specjaliści w dziedzinie cyberprzestępczości, promowali zasady bezpiecznego korzystania z sieci. W ramach prelekcji przeprowadzonych przez wykładowców pilskiej Szkoły Policji – podinsp. Zbigniewa Bogusza, nadkom. Ewy Mańki oraz st. sierż. Radosława Słabaczewskiego – uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu oraz ich prawnymi konsekwencjami.

W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele powiatu – starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz radny rady powiatu Przemysław Pochylski. Szkołę Policji w Pile, w imieniu Komendanta, reprezentował podinsp. Robert Kreczmer – naczelnik Wydziału Szkolenia i Dowodzenia.

Paulina Politowska