Nowy etap na życiowym szlaku

Wczoraj w gabinecie Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Romana Gryczki odbyło się pożegnanie wieloletniego, doświadczonego i rzetelnego pracownika. Po 42 latach pracy (w tym 31 pracy w Szkole), na emeryturę odchodzi pani Maria Smolczewska.

Podczas spotkania, które odbyło się 23 stycznia br. w  obecności Naczelnik Wydziału Kadr mł. insp. Agnieszki Kozłowskiej - Kordy, Naczelnika Wydziału Zaopatrzenia mł. insp. Roberta Bartola oraz jego zastępcy - kom. Marcina Druszcza, Zastępca Komendanta Szkoły insp. Roman Gryczka złożył na ręce emerytki gratulacje z okazji osiągnięcia tak długiego stażu pracy i podziękowania za wiele lat zaangażowania w sumienne wykonywanie obowiązków. Wręczone zostały również pamiątkowe dyplomy oraz związane ze Szkołą upominki.

Pani Maria Smolczewska dała się poznać jako wzorowy pracownik. Jej rzetelne podejście do obowiązków, jak i praca na wysokim poziomie, wpływały mobilizująco na innych pracowników. Dbała również o miłą, koleżeńską, ale profesjonalną atmosferę w miejscu swojej pracy. Wielokrotnie wyróżniana przez Komendanta Szkoły nagrodami pieniężnymi oraz pochwałami za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. W 2013 roku została odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Przywołując słowa polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, że „każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”, w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników dziękujemy Pani za lata współpracy i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem. Niech emerytura będzie przede wszystkim czasem dla rodziny, a praca w Szkole Policji w Pile - przyczynkiem do miłych wspomnień.

Paulina Politowska