Światło Pokoju

21 grudnia to początek astronomicznej zimy, a zarazem najkrótszy dzień w roku. I właśnie w tym dniu, po raz 26., przedstawiciele Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: komendant hm. Grzegorz Rzymski oraz zastępca komendanta hm. Bożena Wojciechowska przekazali na ręce zastępcy komendanta Szkoły insp. Romana Gryczki Betlejemskie Światło Pokoju.

21 grudnia to początek astronomicznej zimy, a zarazem najkrótszy dzień w roku.  I właśnie w tym dniu, po raz 26., przedstawiciele Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: komendant hm. Grzegorz Rzymski oraz zastępca komendanta hm. Bożena Wojciechowska przekazali na ręce zastępcy komendanta Szkoły insp. Romana Gryczki Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się pod hasłem „Odważnie Twórzmy Pokój”, a jego ideą jest niesienie radosnej nowiny, braterstwa i pokoju.

Światło, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego, płonie wieczny ogień. Od niego, co roku, odpala się jedną świeczkę, której płomień przekazywany jest przez skautów na całym świecie.

 

 

Paulina Politowska

Powrót na górę strony