Przedświąteczne spotkanie z seniorami

Na zaproszenie prezesa Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile dr n. med. Pawła Wiszniewskiego, wykładowcy Szkoły: podinsp. Zbigniew Bogusz i kom. Michał Zielonka przeprowadzili prelekcję podsumowującą szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów w przestrzeni miejskiej.

Mając na uwadze powagę zagadnień oraz audytorium, głównym celem spotkania było przypomnienie i podniesienie poziomu świadomości zagrożeń, na jakie są narażeni seniorzy, w szczególności w okresie przedświątecznym.

W trakcie spotkania  poruszone zostały między innymi zagadnienia dotyczące kradzieży kieszonkowych, dokonywanych w rożnych miejscach, np. w sklepach, bankach, szpitalach, bazarach, komunikacji miejskiej. Wspomniano również o oszustwach - metodą na wnuczka, urzędnika, akwizytora, policjanta, a także o sposobach przestępczego prowadzenia wszelkiego rodzaju promocji pokazów, degustacji, które tylko z pozoru są darmowe oraz zakupu leków  niewiadomego pochodzenia.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów, którzy czynnie włączyli się w dyskusję, a także zadawali nurtujące ich pytania dotyczące bezpieczeństwa i sytuacji, z którymi się spotkali w codziennym życiu.

kom. Michał Zielonka

  • prelegenci na spotkaniu
Powrót na górę strony