Listopadowe odwiedziny w Szkole Policji w Pile - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Listopadowe odwiedziny w Szkole Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile, dbając o bezpieczeństwo i edukację dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, od dłuższego czasu umożliwia placówkom oświatowym z Piły i okolic zwiedzanie swoich obiektów.

Policjanci, mając świadomość, że duża liczba ogólnych wypadków  jest pochodną złego postępowania dorosłych, kładą nacisk na wdrażanie właściwych nawyków i zachowań u dzieci już od najmłodszych lat. Taka postawa ma swoje odzwierciedlenie chociażby w innowacyjnym programie pedagogicznym „Bezpieczne przedszkole - bezpieczny przedszkolak”.

W listopadzie zorganizowane zostały cztery wycieczki, w ramach których gościło u nas około 140 dzieci wraz z opiekunami z Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego „Ogród Montessori” w Pile, Publicznego Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile, Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile oraz Publicznego Przedszkola w Miasteczku Krajeńskim. Podczas wizyty w Szkole, dzieci nie tylko zwiedzały jej obiekty, ale także spotykały się z pracującymi w niej policjantami.

Sierż. szt. Magdalena Borowiak przypomniała najmłodszym słuchaczom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, o tym, jak postąpić, kiedy zostaną zaczepione przez obce osoby, jak zachować bezpieczeństwo na placu zabaw, a także co zrobić w przypadku napotkania obcego psa. Podkom. Marcin Kolasiński oraz kom. Radosław Spychalski podzielili się z gośćmi swoją wiedzą na temat pierwszej pomocy, łącząc naukę z zabawą – dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz oswoiły się ze sprzętem niezbędnym podczas ratowania zdrowia i życia. O pracy techników kryminalistyki opowiadał podkom. Paweł Leśniewski oraz podinsp. Robert Kreczmer, którzy wykonali dzieciom pamiątkową daktyloskopię. Przedszkolaki i uczniowie odwiedzili także szkolną bibliotekę oraz zasiedli za kierownicą policyjnego radiowozu.

Paulina Politowska

  • przedszkolaki z wizytą w Szkole Policji; przy radiowozie.