Nasz akcent w Maratonie Komandosa - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Nasz akcent w Maratonie Komandosa

Królewski dystans 42,195 km można pokonać na różne sposoby, a Maraton Komandosa jest chyba najcięższym sposobem pokonania tego dystansu.

26 listopada na linii startu ustawili się przedstawiciele służb mundurowych z Polski i z zagranicy, którzy odważyli się stawić czoła wyzwaniu zorganizowanemu przez Jednostkę Wojskową Komandosów oraz Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec.

Co tak naprawdę wyróżnia ten bieg i czyni go jednym z najcięższych? Tutaj nie wystarczy pokonać dystans prowadzący leśnymi drogami w okolicach Lublińca. Trzeba to jeszcze zrobić w umundurowaniu, butach wojskowych i dodatkowo z 10-kilogramowym plecakiem na całej trasie.

Niemałym wyczynem jest ukończenie tego maratonu. Komisarzowi Mateuszowi Pałysowi ze Szkoły Policji w Pile udało się tę trasę pokonać w czasie 4 godzin i 20 minut. Uzyskany czas pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca w gronie biorących udział w biegu policjantów.

Robert Kreczmer