Konferencja dotycząca zagrożeń cyberprzestępczością

W dniu 24 października w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesne zagrożenia cyberprzestępczością a możliwości jej zwalczania”. Współorganizatorami wydarzenia były: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Szkoła Policji w Katowicach.

Komendanta Szkoły Policji w Pile reprezentował w powyższym wydarzeniu kom. dr Michał Zielonka.

Wykład inaugurujący Konferencję pt. „Cyberprzestępczość, czyli cena rozwoju technologii” wygłosił nadinsp. Andrzej Szymczyk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji i była adresowana do naczelników wydziałów/sekcji dw. z cyberprzestępczością, naczelników dw. z przestępczością gospodarczą, naczelników wydziałów kryminalnych, dydaktyków szkół Policji, przedstawicieli świata nauki oraz studentów.

Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń z zakresu zwalczania i zapobiegania coraz powszechniejszym zjawiskom kryminalnym w wirtualnej rzeczywistości.

Jacek Czechowski

• Wykład na konferencji