Wycieczka szkolna

Data publikacji 20.10.2016

Dzisiaj Szkołę Policji w Pile odwiedzili uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile. Była to czternasta w tym roku wycieczka, podczas której policjanci przekazują dzieciom i młodzieży wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i pracy w mundurze. Podczas zwiedzania uczniowie obejrzeli szkolną bibliotekę, w której znajduje się nietypowa wystawa policyjnych maskotek reprezentujących garnizony z całej Polski, spotkały się z ratownikiem medycznym, który przekazał im informacje na temat udzielania pomocy poszkodowanym, a także zwiedzili szkolne obiekty sportowe. Największą frajdę sprawiła dzieciom wizyta w sali techniki kryminalistycznej, gdzie technicy kryminalistyki opowiedzieli o swojej pracy, a także wykonali pamiątkową daktyloskopię. Na zakończenie sierż. szt. Magdalena Borowiak przypomniała gościom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, placu zabaw, czy w szkole.

Paulina Politowska