Dzień Dziecka Służb Mundurowych

Data publikacji 14.06.2016

W minioną sobotę na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci, zarówno młodsze, jak i te trochę ...

Dzień Dziecka Służb Mundurowych W minioną sobotę na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci, zarówno młodsze, jak i te trochę starsze, czekało wiele atrakcyjnych gier, zabaw i niespodzianek. Impreza została zorganizowana przy współpracy Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, NSZZ Policjantów oraz pracowników Policji powiatu pilskiego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.
Atrakcje, jakie zostały przygotowane dla dzieci były tematycznie związane z tym, czym na co dzień zajmują się Organizatorzy, czyli służby mundurowe. Impreza rozpoczęła się od pokazów grupy realizacyjnej przygotowanych przez słuchaczy i wykładowców Szkoły Policji w Pile. W dalszej części można było obejrzeć pokazy sztuki walki w wykonaniu słuchaczy pilskiej szkoły, a także pokaz tresury psów służbowych przeprowadzony przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Jak się okazało, dużą atrakcją dla dzieci był przejazd radiowozem, za którego kierownicą usiadła st. sierż. Magdalena Borowiak, a także stoisko przygotowane przez techników kryminalistyki. Na maluchy czekały kolorowanki, bańki mydlane oraz malowanie twarzy. Starsze dzieci mogły natomiast skorzystać ze strzelnicy pneumatycznej i zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje KPP i Szkoła Policji.
W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”, na festynie nie zabrakło również licznych konkurencji sportowych, w których, jak się okazało, oprócz dzieci, chętnie uczestniczyli rodzice. Dodatkowo, przez cały czas trwania festynu, pilscy strażacy asystowali dzieciom podczas wspinania się po skrzynkach, a na zakończenie, dla ochłody, zorganizowali kurtynę wodną.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do oglądania zdjęć z Dnia Dziecka znajdujących się na stronie internetowej Szkoły Policji w Pile w zakładce Galeria.

Dzień Dziecka Służb Mundurowych Dzień Dziecka Służb Mundurowych Dzień Dziecka Służb Mundurowych Dzień Dziecka Służb Mundurowych

autor: Paulina Politowska

(14.06.16)