Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły

Data publikacji 09.06.2016

Na mocy rozkazu personalnego, wydanego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, z dniem 9 czerwca 2016 r. stanowisko ...

Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Na mocy rozkazu personalnego, wydanego przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka, z dniem 9 czerwca 2016 r. stanowisko Komendanta Szkoły Policji w Pile objął mł. insp. Roman Sobczak.

Uroczystość mianowania nowego Komendanta odbyła się w obecności I Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Andrzeja Szymczyka podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej Szkoły. Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Prezydent Miasta Piły dr Piotr Głowski, Ksiądz dr Władysław Nowicki, komendanci i zastępcy komendantów wojewódzkich Policji ds. kryminalnych, Prorektor ds. zasobów ludzkich i kształcenia ustawicznego Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski.

Komendant Roman Sobczak służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Od tego momentu aż do dnia dzisiejszego związany był z garnizonem świętokrzyskim. Swoją służbę rozpoczął w Komisariacie Policji w Nowym Korczynie, a następnie w Komendzie Rejonowej Policji w Busku-Zdroju. Od 16 lat kontynuuje służbę obejmując stanowiska kierownicze, poczynając od naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji, a później komendanta powiatowego Policji w Busku-Zdroju, poprzez zastępcę komendanta wojewódzkiego i pierwszego zastępcę komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły Inspektor Roman Sobczak nowym Komendantem Szkoły

autor: Paulina Politowska

(03.06.16)