Czas na Finał!

Data publikacji 23.05.2016

Nieoficjalnie VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych rozpoczął się już w niedzielę. Tego dnia o godzinie 21:00 na odprawie technicznej spotkali się dyrektorzy ...

Czas na Finał! Nieoficjalnie VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych rozpoczął się już w niedzielę. Tego dnia o godzinie 21:00 na odprawie technicznej spotkali się dyrektorzy i kierownicy 25 drużyn biorących udział w Turnieju o tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2016”. Spotkanie, w ramach którego odbyło się omówienie konkurencji i losowanie numerów startowych, poprowadził sędzia główny Turnieju - podinsp. Wojciech Thiel.
Uroczyste rozpoczęcie odbyło się 23 maja o godz. 8:00 na szkolnym placu. Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile - insp. Piotrowi Gacy. Obok kadry i kierownictwa Szkoły, w rozpoczęciu udział wzięli także Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile - Maria Kubica, Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski oraz Zastępca Prezydenta Miasta Piły - Krzysztof Szewc.
Po uroczystości rozpoczęcia wszyscy uczestnicy Turnieju oraz zaproszeni goście stanęli do wspólnej fotografii przed budynkiem głównym Szkoły Policji.

W tym roku o miano najlepszej klasy policyjnej rywalizują reprezentacje 25 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w finale, w drodze eliminacji przeprowadzonych 9 marca, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Białego Boru, Białegostoku, Czarnkowa, Częstochowy, Gościna, Gromnika, Jarocina, Komornicy, Lubomierza, Łodzi, Malborka, Marcinkowic, Oławy, Opalenicy, Piechowic, Piły, Płońska, Poznania, Prószkowa, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Zduńskiej Woli i Żor. Czteroosobowe drużyny wezmą udział w następujących konkurencjach:

• test umiejętności strzeleckich,
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji.

Pierwszego dnia zmagań reprezentacje wzięły udział w teście umiejętności strzeleckich, teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz teście sprawności fizycznej (tor przeszkód).
Podczas gdy młodzież rywalizowała ze sobą w dwóch pierwszych konkurencjach, insp. Piotr Gaca, nadkom. Zbigniew Bartosiak - Zastępca Naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz Maria Kubica spotkali się w sali konferencyjnej Szkoły Policji z dyrektorami szkół biorących udział w Turnieju. Spotkanie było okazją do omówienia programu nauczania w klasach policyjnych, a także wymiany dobrych praktyk, służących jeszcze lepszej edukacji młodzieży.
Jutro przed zawodnikami ostatnia z turniejowych konkurencji, czyli test wiedzy o Policji. Po jej zakończeniu uczestnicy Turnieju wezmą udział w wykładzie podkom. Pawła Leśniewskiego „Narkotyki i dopalacze”, a także, w ramach obchodów Dnia Dziecka Zaginionego, posieją niezapominajki.

Relacje i wyniki z poszczególnych konkurencji oraz relacje z przedsięwzięć turniejowych będą publikowane na stronie Szkoły w aktualnościach i zakładce Turniej Klas Policyjnych.

Turniej organizowany jest przez pilską Szkołę Policji we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile i odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły oraz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Szkole Policji w Pile. Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, i ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas o profilu policyjnym.

Czas na Finał! Czas na Finał! Czas na Finał! Czas na Finał!

autor: Paulina Politowska

(23.05.16)