Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

Data publikacji 15.03.2016

Dzisiaj w Szkole Policji w Pile rozpoczęła się pierwsza edycja szkolenia zawodowego podstawowego. 150 policjantów z garnizonów: dolnośląskiego, łódzkiego, lubuskiego ...

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego Dzisiaj w Szkole Policji w Pile rozpoczęła się pierwsza edycja szkolenia zawodowego podstawowego. 150 policjantów z garnizonów: dolnośląskiego, łódzkiego, lubuskiego i opolskiego, w trakcie szkolenia, odbędzie w sumie blisko 1000 godzin zajęć dydaktycznych. Nowo przyjęci policjanci będą musieli zapoznać się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, poszukiwania osób i rzeczy, ujawniania sprawców przestępstw oraz z teoretycznymi i praktycznymi aspektami skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych. Zapoznają się także z tajnikami podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego. Jeśli dodać do tego jeszcze szkolenie strzeleckie oraz zajęcia z taktyk i technik interwencji, można śmiało powiedzieć, że przed nimi czas wytężonej pracy i nauki.
Szkolenie wyposaża każdego ze słuchaczy w niezbędny zakres wiedzy i umiejętności pozwalający na skuteczne wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji.

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego Rozpoczęcie szkolenia podstawowego Rozpoczęcie szkolenia podstawowego Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

autor: Paulina Politowska

(15.03.16)