Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych

Data publikacji 26.02.2016

Wielkimi krokami zbliżają się eliminacje do VIII Turnieju Klas Policyjnych. 18 stycznia br. zakończył się pierwszy etap rekrutacji, w którym dyrektorzy ...

Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych Wielkimi krokami zbliżają się eliminacje do VIII Turnieju Klas Policyjnych. 18 stycznia br. zakończył się pierwszy etap rekrutacji, w którym dyrektorzy szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym, pragnący uczestniczyć w Turnieju byli zobowiązani do nadesłania zgłoszenia. Do pilskiej Szkoły Policji wpłynęło 76 zgłoszeń z całej Polski. Według postanowień Regulaminu Turnieju, może w nim wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, w tym szkoły, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej jego edycji. W przypadku większej liczby zgłoszeń, pozostałe drużyny pragnące uczestniczyć w Turnieju wyłonione zostaną w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy (przygotowany w Szkole Policji w Pile).W związku z tym, że zgłoszenia nadesłały placówki oświatowe z całej Polski, oraz z uwagi na odległość dzielącą je od Piły, w przeprowadzenie eliminacji zaangażowały się dwa inne policyjne ośrodki szkoleniowe mianowicie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Szkole Policji w Katowicach. Do eliminacji, które odbędą się 9 marca br., przystąpi 76 czteroosobowych drużyn, przy czym każdy z uczestników rozwiązuje test samodzielnie, a wynik drużyny stanowi suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników. Na podstawie przeprowadzonych eliminacji wyłonione zostaną 22 drużyny, które, wraz ze szkołami, które w poprzedniej edycji Turnieju zajęły miejsca od 1-3, zmierzą się w finale Turnieju Klas Policyjnych w dniach 23-24 maja w Szkole Policji w Pile.
VIII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych został objęty patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Piły i Starosty Pilskiego.

Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych Eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych

autor: Paulina Politowska

(26.02.16)

Powrót na górę strony