Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze - 2016 - Szkoła Policji w Pile

Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze

Data publikacji 16.02.2016

Grupa przedszkolaków z Lubasza odwiedziła naszą Szkołę, aby dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta. Ze względu na dużą liczebność grupy oraz rozpiętość ...

Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Grupa przedszkolaków z Lubasza odwiedziła naszą Szkołę, aby dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta. Ze względu na dużą liczebność grupy oraz rozpiętość wiekową, dzieci zostały podzielone na dwa mniejsze zespoły. Młodsza grupa rozpoczęła zwiedzanie od wizyty w bibliotece, gdzie dzieci mogły obejrzeć policyjne maskotki oraz zobaczyć, w jaki sposób układa się na półkach książki, aby później łatwo było je odszukać. Dużą frajdę sprawiła dzieciom zabawa z przesuwanymi regałami.
W tym samym czasie grupa starszaków, pod opieką kierownika Sekcji Teleinformatyki, podinsp. Rafała Sochy udała się na strzelnicę, gdzie zaprezentowane zostały jednostki broni wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie. W dalszej części wycieczki nasi goście odwiedzili podkom. Pawła Leśniewskiego z Zakładu Służby Kryminalnej, który po zaprezentowaniu sali oględzinowej, wykonał każdemu dziecku pamiątkową daktyloskopię. Wykładowcy Zakładu Służby Prewencji i Technik Interwencyjnych - kom. Radosław Spychalski oraz podkom. Marcin Kolasiński zaprezentowali dzieciom sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz wytłumaczyli, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi, a także jak postępować, kiedy coś złego przytrafi się komuś.
W tym roku, decyzją pełniącego obowiązki Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotra Leciejewskiego, zwiedzanie obiektów Szkoły odbywać się będzie raz w miesiącu, na wniosek zainteresowanych. Najbliższe terminy zwiedzania to: 17 marca, 20 kwietnia i 11 maja.

Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze
Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze

autor: Paulina Politowska

(16.02.16)