Betlejemskie Światło Pokoju

Data publikacji 23.12.2015

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia przedstawiciele Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: komendant hm. Grzegorz Rzymski oraz hm. Bożena Wojciechowska ...

Betlejemskie Światło Pokoju W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia przedstawiciele Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile: komendant hm. Grzegorz Rzymski oraz hm. Bożena Wojciechowska przekazali na ręce komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego Betlejemskie Światło Pokoju „Zauważ Człowieka”.
Przekazywanie owego Światła stanowi piękną harcerską tradycję i jest symbolem pokoju, ciepła, radości i wspólnoty. Jest to Ogień, który polscy harcerze otrzymali od skautów słowackich na przejściu granicznym na Łysej Polanie, a który przywieziony został przez skautów austriackich z Betlejem, gdzie narodził się Chrystus.
Przybyli goście złożyli również w imieniu zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów Hufca życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radości w Nowym 2016 Roku.

Betlejemskie Światło Pokoju Betlejemskie Światło Pokoju Betlejemskie Światło Pokoju Betlejemskie Światło Pokoju

autor: Paulina Politowska

(23.12.15)

Powrót na górę strony