Dyrektorzy banków w Szkole Policji w Pile

Data publikacji 17.12.2015

17 grudnia br. gośćmi Szkoły Policji w Pile byli: Dariusz Polaczyk – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Alior Bank S.A., pełniący jednocześnie funkcję ...

Dyrektorzy banków w Szkole Policji w Pile 17 grudnia br. gośćmi Szkoły Policji w Pile byli: Dariusz Polaczyk – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Alior Bank S.A., pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady ds. Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich oraz Jacek Petrykiewicz – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Credit Agricole Bank Polska S.A.
W prelekcji udział wzięli słuchacze ostatniej w bieżącym roku, piątej edycji kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej oraz słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności operacyjno - rozpoznawcze.
Nasi goście przybliżyli słuchaczom otoczenie prawne banku, typy przestępstw bankowych, najczęstsze przestępstwa bankowe na podstawie badań, najnowsze trendy w przestępczości bankowej, największe przestępstwa bankowe w historii, psychologię działania oszusta, współpracę banków z Policją, współpracę międzybankową w obszarze bezpieczeństwa, jak również działalność Związku Banków Polskich, systemy IT i organizację struktur bezpieczeństwa banków.
Podczas spotkania poruszono także kwestię tajemnicy bankowej, przestępstw wewnętrznych i zewnętrznych – wyłudzenia kredytów, kradzież środków z rachunków, fałszerstwo dokumentów, fraudy pracownicze, wyłudzenia z użyciem technik socjotechnicznych i zagrożenia związane z obrotem gotówkowym.
To ostatnia wizyta przedstawicieli sektora bankowego w Szkole Policji w Pile w tym roku. Kolejna nastąpi już w lutym 2016 r.

autor: Hanna Bigielmajer

(17.12.15)

Powrót na górę strony