Technikum Mundurowe z Bydgoszczy

Data publikacji 14.12.2015

Uczniowie klas policyjnych Technikum Logistycznego, działającego przy Zespole Szkół Bydgoskiego Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy, przyjechali do ...

Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Uczniowie klas policyjnych Technikum Logistycznego, działającego przy Zespole Szkół Bydgoskiego Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy, przyjechali do Szkoły Policji w Pile, aby zapoznać się z jej strukturą organizacyjną oraz zasadami działania. Przyszli policjanci swoją wycieczkę rozpoczęli od wizyty na strzelnicy, gdzie st. asp. Krzysztof Plombon - wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych zaprezentował rodzaje broni używanej w Policji. Następnie podinsp. Andrzej Harenda z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych oprowadził młodzież po obiektach sportowych. Goście mogli obejrzeć boisko typu orlik, siłownię, salę do ćwiczeń na matach, halę, a także wziąć bierny udział w jednych z ogólnorozwojowych zajęć sportowych.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w sali techniki kryminalistycznej. O pracy techników kryminalnych opowiedzieli podkom. Paweł Leśniewski i st. asp. Marcin Mańczak z Zakładu Służby Kryminalnej. Uczniowie mogli również poćwiczyć ujawnianie śladów i wykonywanie odcisków ust. Wysłuchali także pogadanki na temat wybuchów szkoleniowych i obejrzeli salę oględzinową. Podinsp. Wojciech Thiel podczas rozmowy z uczniami, która odbyła się w auli, przedstawił zasady i przebieg odbywającego się corocznie w Szkole Policji Turnieju Klas Policyjnych, zapraszając jednocześnie Technikum Mundurowe z Bydgoszczy do uczestnictwa.
Ostatnim punktem wycieczki była rozmowa z podkom. Marcinem Kolasińskim oraz kom. Radosławem Spychalskim - instruktorami Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych dotycząca zajęć z pierwszej pomocy. Po Szkole Policji gości oprowadzali mł. insp. Krzysztof Opaliński oraz podinsp. Wojciech Thiel z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia.

Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Technikum Mundurowe z Bydgoszczy
Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Technikum Mundurowe z Bydgoszczy Technikum Mundurowe z Bydgoszczy

autor: Paulina Politowska

(14.12.15)

Powrót na górę strony