Prelekcja w Czarnkowie

Data publikacji 28.11.2015

Świadomość, zdolność do zdawania sobie sprawy z własnych zachowań, a także umiejętność racjonalnej oceny rzeczywistości - to takie cechy, które ...

Prelekcja w Czarnkowie Świadomość, zdolność do zdawania sobie sprawy z własnych zachowań, a także umiejętność racjonalnej oceny rzeczywistości - to takie cechy, które ułatwiają życie we współczesnym, pełnym zagrożeń i pokus świecie. Ważnym elementem w opanowaniu tych cech jest edukacja.
26 listopada wykładowcy Szkoły Policji w Pile poprowadzili spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie. Prelekcja przebiegała w trzech etapach. Kom. Sławomir Banach z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji starał się zwrócić uwagę młodzieży na sposób, w jaki traktują siebie nawzajem oraz w jaki odnoszą się do rodziców i nauczycieli. Wspomniał także o problemach i konsekwencjach idących za braniem dopalaczy i spożywaniem alkoholu. Podkom. Marcin Kolasiński z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych poprowadził dla zebranych krótkie przeszkolenie z podstaw pierwszej pomocy. Przypomniał młodzieży zasady resuscytacji, udzielania pomocy przy użyciu defibrylatora automatycznego, układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, a wszystko to z naciskiem na dbałość o własne bezpieczeństwo. Na zakończenie podkom. Krystian Nowak z Zakładu Służby Kryminalnej wygłosił wykład związany z cyberprzemocą.
Po reakcjach zebranych można było zauważyć, jak ważna jest edukacja w tym zakresie. Dla większości młodych ludzi życie toczy się w sieci, gdzie mogą być anonimowi i kreować się w sposób często niemający nic wspólnego z rzeczywistością. Ważne jest zatem przekazywanie wiedzy na ten temat, a także jaką krzywdę można wyrządzić drugiej osobie i jakie można ponieść z tego tytułu konsekwencje.

Prelekcja w Czarnkowie Prelekcja w Czarnkowie Prelekcja w Czarnkowie Prelekcja w Czarnkowie
Prelekcja w Czarnkowie Prelekcja w Czarnkowie Prelekcja w Czarnkowie Prelekcja w Czarnkowie

autor: Paulina Politowska

(27.11.15)

Powrót na górę strony