Wycieczka z Bądecza

Data publikacji 28.11.2015

W ramach organizowanych kilka razy w roku dni otwartych, 26 listopada Szkołę Policji w Pile odwiedziły dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bądeczu.

Wycieczka z Bądecza W ramach organizowanych kilka razy w roku dni otwartych, 26 listopada Szkołę Policji w Pile odwiedziły dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bądeczu.
Już przy samym wejściu do szkoły nasi goście mogli zapoznać się z organizacyjnymi zasadami jej działania. Uczniom zostały przedstawione zasady przebywania na terenie Szkoły Policji oraz elektroniczny system kontroli dostępu. Zwiedzanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu poświeconego historii odwiedzanego budynku połączonego z prezentacją multimedialną, a także prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa, przeprowadzonej przez kom. Sławomira Banacha z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na strzelnicy, która wzbudziła wiele emocji. St. asp. Arkadiusz Dębski opowiedział o broni i zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas strzelania. Podkom. Marcin Kolasiński – ratownik medyczny i instruktor Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych – pokazał uczniom salę, w której odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy. Omówił podstawowe zasady udzielania pomocy poszkodowanemu i zaprezentował, jak powinna przebiegać resuscytacja.
Następnie udaliśmy się do biblioteki, w której znajdowała się wystawa maskotek policyjnych z całej Polski. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie ze st. asp. Marcinem Mańczakiem - wykładowcą Zakładu Służby Kryminalnej, który zaprezentował gościom salę oględzinową. Dzieci mogły obejrzeć, jakie są skutki wybuchu bomby, nauczyć się odnajdywania pozostawionych odcisków palców i wielu innych rzeczy związanych z pracą policjanta kryminalnego. Pod czujnym okiem wykładowcy wykonały także pamiątkową daktyloskopię.

Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza
Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza
Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza Wycieczka z Bądecza

autor: Paulina Politowska

(27.11.15)

Powrót na górę strony