Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Policji

Data publikacji 20.10.2015

Dzień Edukacji Narodowej14 października br. Szkoła Policji w Pile obchodziła Święto Edukacji Narodowej upamiętniające powstanie w Polsce w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Słuchacze i kadra szkoły wzięli udział w uroczystości oraz zabawach sportowych.

Obchody rozpoczęły się apelem, na który zostali zaproszeni komendant Szkoły Policji insp. Jerzy Powiecki wraz z zastępcami, insp. Piotrem Gacą i mł. insp. Romanem Gryczką, oraz cała kadra dydaktyczna. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Słuchaczy Szkoły Policji Pile. Zaproszeni goście wysłuchali życzeń, wierszy oraz piosenek w wykonaniu uczennic z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, a po zakończeniu oficjalnej części mogli porozmawiać przy kawie i poczęstunku.

Druga część dnia upłynęła po hasłem Dzień Edukacji Narodowej na sportowo. Konkurencje, w których rywalizowały ze sobą drużyny słuchaczy i drużyna reprezentująca kadrę dydaktyczną, przygotowali i przeprowadzili: asp. sztab. Ryszard Rudnicki z Zakładu Prewencji i Technik Interwencji, mł. asp. Przemysław Zublewicz z Zakładu Służby Kryminalnej i kom. Wojciech Kur z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia.

W poszczególnych konkurencjach reprezentacja kadry dydaktycznej występowała w składzie: mł. insp. Marzena Brzozowska, kom. Adrianna Niemczuk-Gorgoń, podkom. Hanna Bigielmajer, podkom. Romuald Cieciura, st. asp. Artur Lepalczyk, st. asp. Małgorzata Hauchszulc, asp. Dawid Zakowicz, asp. Jarosław Pinkowski, asp. Agnieszka Kuszyk,  mł. asp. Monika Tuczyńska, mł. asp. Łukasz Wiśniewski.

Najwięcej emocji przyniosła konkurencja polegająca na przeciąganiu liny pomiędzy wykładowczyniami i słuchaczkami oraz wykładowcami i słuchaczami. W tej konkurencji zarówno słuchaczki, jak i słuchacze nie dali szans kadrze Szkoły wygrywając obydwie kategorie.

Rozegrano także turniej piłki nożnej, również z udziałem drużyny kadry. Na pierwszym miejscu uplasowali się słuchacze kursu OR IV/15 (kompania 3) zdobywając puchar ufundowany przez komendanta Szkoły.

Po podsumowaniu punktów zdobywanych w poszczególnych konkurencjach okazało się, że na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja kadry dydaktycznej Szkoły. Zwycięzcy w każdej konkurencji otrzymali dyplomy i nagrody. Imprezie towarzyszył duch zdrowej rywalizacji, uśmiechu i dobrej zabawy. Jak zauważył jeden ze słuchaczy biorących udział w obchodach – taki turniej, w którym kadra i słuchacze spotykają się w niecodziennych okolicznościach, jest świetnym sposobem na integrację i wspólną zabawę.

Wszystkim wykładowcom życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, cierpliwości oraz wielu sukcesów zawodowych.

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Policji Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Policji Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Policji Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Policji

autor: Sylwester Urbaniak, Paulina Politowska

(19.10.15)