Odważne przedszkolaki

Data publikacji 05.05.2015

Kołnierze ortopedyczne, atrapy ran, deski ortopedyczne, temblak z chusty trójkątnej, fantomy do resuscytacji, działanie defibrylatora AED oraz prowadzenie resuscytacji ...

Odważne przedszkolaki Kołnierze ortopedyczne, atrapy ran, deski ortopedyczne, temblak z chusty trójkątnej, fantomy do resuscytacji, działanie defibrylatora AED oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej - to wszystko mogła obejrzeć i dosłownie poczuć na własnej skórze grupa „Zuchów” z Publicznego Przedszkola nr 4 w Pile, która razem opiekunkami odwiedziła wczoraj Szkołę.
Przedszkolaki odważnie i z entuzjazmem podeszły do zajęć z pierwszej pomocy, które przeprowadzili podkom. Marcin Kolasiński i podkom. Radosław Spychalski - ratownicy medyczni i instruktorzy z Zakładu Interwencji Policyjnych. Następnie dzieci spotkały się z podinsp. Mariuszem Macierzyńskim z Zakładu Służby Prewencyjnej, który opowiedział im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzeniu przez jezdnię oraz sygnalizacji świetlnej. Zademonstrował zabezpieczenia dokumentów w świetle UV, a przedszkolaki, pod jego okiem, wykonały pamiątkowa daktyloskopię. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzenie szkolnej biblioteki i zapoznanie się z jej księgozbiorem.

Odważne przedszkolaki Odważne przedszkolaki Odważne przedszkolaki Odważne przedszkolaki

autor: Anna Fons

(05.05.15)