Zmiany w procedurze karnej – wydanie III

Data publikacji 02.04.2015

W wyniku realizacji zadań powierzonych zespołowi ds. monitorowania i wdrażania w Policji zmian w procedurze karnej, powołanemu przez Komendanta Głównego ...

Zmiany w procedurze karnej – wydanie III W wyniku realizacji zadań powierzonych zespołowi ds. monitorowania i wdrażania w Policji zmian w procedurze karnej, powołanemu przez Komendanta Głównego Policji na mocy decyzji nr 170 z dnia 30 kwietnia 2014 r., oraz wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez policjantów dotychczas uczestniczących w szkoleniach z zakresu nowelizacji procedury karnej, przekazujemy do Państwa dyspozycji zaktualizowane na dzień 31 marca 2015 r. materiały do prowadzenia warsztatów szkoleniowych.
Publikacja stanowi zbiór opracowań dotyczących: idei i ogólnych założeń nowelizacji, zmian w zakresie zasad procesowych, postępowania dowodowego, praw i obowiązków stron w postępowaniu przygotowawczym, form postępowania przygotowawczego, środków przymusu procesowego, mediacji oraz trybów konsensualnych, a także czynności związanych z zakończeniem postępowania przygotowawczego. Opracowana została z uwzględnieniem zmian w procedurze karnej, które weszły w życie z dniem 9 listopada 2013 r., 27 stycznia 2014 r. oraz 2 czerwca 2014 r., oczekujących na wejście w życie z dniem 1 lipca 2015 r. (ustawa z dnia 27 września 2013 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw, ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw), a także ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.
Zmiany w procedurze karnej – podręcznik – wydanie III

(02.04.15)