Szkolenie ze zmian w procedurze karnej i wykroczeniowej

Data publikacji 01.04.2015

W dniach 26-27 marca odbyły się warsztaty szkoleniowe dla policjantów prewencji i ruchu drogowego z zakresu zmian w procedurze karnej i wykroczeniowej ...

Szkolenie ze zmian w procedurze karnej i wykroczeniowej W dniach 26-27 marca odbyły się warsztaty szkoleniowe dla policjantów prewencji i ruchu drogowego z zakresu zmian w procedurze karnej i wykroczeniowej, prowadzone przez podinsp. Marka Rychla i nadkom. Anetę Wróblewską. Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele jednostek terenowych Policji pełniący funkcję koordynatora ds. wykroczeń i oskarżyciela publicznego, Komendy Głównej Policji oraz jednostek szkoleniowych – w sumie 46 osób.
Program warsztatów obejmował tematykę najistotniejszych zmian w procedurze karnej i wykroczeniowej wprowadzonych ustawą z dnia 27 września 2013 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw, ustawą z dnia 28 listopada 2014 r. o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka oraz ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.
Uczestnicy szkolenia będą odpowiedzialni za przeprowadzenie kaskadowych szkoleń z zakresu powyższych zmian dla policjantów prewencji i ruchu drogowego w macierzystych garnizonach.

autor: Krzysztof Opaliński

(01.04.15)