III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Miejsce zdarzenia”

Data publikacji 26.03.2015

W dniach 18-19 marca 2015 r. w ramach Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab w Warszawie, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji ...

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Miejsce zdarzenia” W dniach 18-19 marca 2015 r. w ramach Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab w Warszawie, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji wspólnie z Polskim Towarzystwem Kryminalistycznym zorganizowało III Międzynarodową Konferencję Naukową „Miejsce zdarzenia”.
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była nowelizacja kodeksu postępowania karnego. Spotkanie miało na celu omówienie zmian w procesie dowodowym oraz porównanie polskich przepisów z systemem prawa karnego w krajach anglosaskich. W czasie obrad przedstawione zostały korzyści wynikające z nowego systemu karnego, jak również rola osób zaangażowanych w czynności procesowe od miejsca zdarzenia po rozprawę sądową, tzn. technika kryminalistyki, biegłego, prokuratora, obrońcy i sędziego.
Przedsięwzięcie było skierowane do przedstawicieli sądownictwa i prokuratury, teoretyków i praktyków kryminalistyki, naukowców, kadry kierowniczej Policji, techników kryminalistyki, studentów prawa oraz szkół policyjnych, a także przedstawicieli biznesu z kraju i ze świata. Szkołę Policji w Pile reprezentował w charakterze prelegenta podinsp. Krzysztof Sawicki – wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, który omówił zagadnienia związane z kontradyktoryjnym procesem karnym.

autor: Marzena Brzozowska

(26.03.15)