Eliminacje do Turnieju rozstrzygnięte

Data publikacji 23.03.2015

Od kiedy w listopadzie 2014 roku pojawiła się pierwsza informacja, że rozpoczęliśmy przygotowania do VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych ...

Eliminacje do Turnieju rozstrzygnięte Od kiedy w listopadzie 2014 roku pojawiła się pierwsza informacja, że rozpoczęliśmy przygotowania do VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych upłynęło już sporo czasu. Podczas minionych miesięcy, dyrektorzy szkół, które pragnęły uczestniczyć w Turnieju przysłali zgłoszenia, a 4 marca ze względu na dużą liczbę chętnych odbyły się ogólnokrajowe eliminacje, które przeprowadzono w: Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Po dotarciu w wyznaczone miejsce, każda z 4-osobowych drużyn reprezentująca klasę „policyjną” z wcześniej zgłoszonej szkoły, rozwiązywała test wiedzy składający się z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji.

Miło nam poinformować, że w wyniku eliminacji, w VII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych udział wezmą następujące szkoły:

• Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Wojsławice 118, Zduńska Wola
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Jarocinie
  • Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  • Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie
  • Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku
  • XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr H. Sucharskiego w Katowicach
  • XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Radomiu
  • II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. T. Halika w Ostrołęce
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej
  • Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie
  • Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie
  • Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach
  • II Liceum Ogólnokształcące w Płońsku
  • Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach
  • Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach
  • Zespół Szkół im. O. Langego w Białym Borze
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Żorach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku
  • Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach
  • ZSO nr 1 I Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie
  • Zespół Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym
  • Zespół Szkół w Wieliszewie Liceum Ogólnokształcące w Komornicy (Serock)

O tytuł Klasy Policyjnej Roku 2015 będą walczyły również szkoły, które w poprzedniej edycji Turnieju zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego, czyli:

• Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku
  • XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile

Razem 25 szkół z terenu całej Polski spotka się w dniach 1 - 2 czerwca w pilskiej Szkole Policji. Zanim to jednak nastąpi, dyrektorzy zakwalifikowanych szkół do dnia 30 kwietnia 2015 r. mają obowiązek przesłać zgłoszenie reprezentacji oraz dane identyfikacyjne zawodników i kierownika drużyny (załącznik nr 2 regulaminu). Zgłoszenie dotyczy także reprezentacji, które nie były objęte eliminacjami i automatycznie biorą udział w Turnieju. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) lub faksem.

W VII edycji Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

• sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • test umiejętności strzeleckich.

Informacji na temat Turnieju udzielają: kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły podinsp. Dorota Witkowska – tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161 oraz starszy wykładowca Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia podinsp. Wojciech Thiel – tel. 67 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

autor: Anna Fons

(23.03.15)