Wolontariat zmienia życie

Data publikacji 20.03.2015

Z inicjatywy samorządu słuchaczy, przedstawiciele poszczególnych kompanii kursu podstawowego zawodowego oraz kursów specjalistycznych odwiedzili uczestników ...

Wolontariat zmienia życie Z inicjatywy samorządu słuchaczy, przedstawiciele poszczególnych kompanii kursu podstawowego zawodowego oraz kursów specjalistycznych odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. W leżenickim Warsztacie znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko - rzemieślnicza, krawiecko - rękodzielnicza, komputerowo - plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną. WTZ w Leżenicy istnieje od grudnia 2009 r. i od początku współpracuje z samorządem pilskiej Szkoły Policji. Wielu policjantów uczących się w naszej szkole pomagając innym, przede wszystkim pomaga sobie. Wolontariat odmienia ich życie, pod koniec szkolenia inaczej patrzą na siebie, inaczej patrzą na pracę w Policji. Kiedy przychodzi czas pożegnania ze szkołą i powrotu do pracy w jednostkach, mówią o wolontariacie zgodnie - warto było!

Wolontariat zmienia życie Wolontariat zmienia życie Wolontariat zmienia życie Wolontariat zmienia życie

autor: Wojciech Thiel

(20.03.15)