Uczniowie z Gniezna

Data publikacji 10.03.2015

Szkołę odwiedzili uczniowie klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie. Była to już kolejna wizyta ...

Uczniowie z Gniezna Szkołę odwiedzili uczniowie klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie. Była to już kolejna wizyta młodzieży z Gniezna.
Podczas wycieczki ponad 50 uczniów wraz z opiekunami zapoznało się z historią Szkoły i jej budynku. Specjalnie dla nich podkom. Radosław Spychalski z Zakładu Interwencji Policyjnych przygotował prezentację dotyczącą zasad udzielania pierwszej pomocy, prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej u osób dorosłych, dzieci i niemowląt, działania defibrylatora AED oraz postępowania w przypadku zadławienia. W tym ostatnim przypadku, uczniowie pod okiem podkom. Spychalskiego mogli samodzielnie wykonać ratujący zdrowie (a czasami i życie) tzw. rękoczyn Heimlicha oraz poćwiczyć resuscytację na fantomach. Podczas wycieczki młodzież zapoznała się także ze specyfiką służby w Policji, szkoleniem policjantów, a także obejrzała nowe obiekty sportowe Szkoły.
W bieżącym roku Komendant Szkoły wyznaczył jeszcze trzy terminy, kiedy można zwiedzić pilską Szkołę Policji, są to: 21 maja, 17 września i 26 listopada. Informacje pod numerem telefonu: 67 352 21 66 oraz 67 352 21 00.

Uczniowie z Gniezna Uczniowie z Gniezna Uczniowie z Gniezna Uczniowie z Gniezna

autor: Anna Fons